A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhevahir Spahiu

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  73
  • Origin:
  • Malind 
  • Age:
  • 74
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Xhevahir Spahiu is a very famous writer and songwriter. Xhevahir Spahiu është shkrimtar i njohur shqiptar. Studioi në fakultetin histori-filologji, dega gjuhë-letëresi shqipe. Që nga viti 1968 ka punuar si gazetar në gazetën “Zëri i Popullit”, redaktor në revistën “Nëntori”, mësues dhe libretist në Teatrin e Operas e Baletit në Tiranë. Është i nderuar me çmimin “Migjeni” dhe dhe është fitues i çmimit të parë në konkursin e 45-vjetorit të çlirimit të Atdheut....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Bardhyl Londo

Odhise K. Grillo

Pashko Vasa

Arben Duka

Gjergj Fishta

Asdreni

Lasgush Poradeci

Fatos Arapi

Pjetër Bogdani

Petro Marko


Tags: Xhevahir Spahiu

Xhevahir Spahiu in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019