Xhevahir Spahiu Poezi
Xhevahir Spahiu

Dreri

Qelloi mbi drerin
Dhe i mori briret.

Kaukazi ne zi.

Briret si duar
Mblidhnin yje.

Ne pyje
Nje pyetje sepatash
Si jehone
Pezull rri:

Qelloi mbi drerin
A mbi veten e tij?

- Poezi nga Xhevahir Spahiu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0