Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën

Bisede Telefonike Vlore-Tirane (Motres)

Motra pret bombat t’i bien mbi cati.
Naten nis zerin: -Si je, pse s’me thua?

Une se largu nis humorin e zi:
-Moter! Kap nje bombe dhe hidhe mbi mua.

- poezi nga Xhevahir Spahiu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet