A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhevdet Hafizi

Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  3
(1925-2009)  
  • Origin:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Xhevdet Hafizi is a popular singer. Xhevdet Hafizi këngëtari i njohur i muzikës popullore qytetare shkodrane, mban titulli "Artisti i Merituar", e nisi karrierën në qytetin e tij të lindjes, në Shkodër. Më pas u aktivizua në Ansamblin Shtetëror të Këngëve dhe Valleve. Dueti i tij me këngëtaren Luçie Miloti është në kujtesën e mbarë shqiptarëve me këngën "Kur prendon dielli". Ai ka kënduar edhe në duete të tjera me Naile Hoxhën e Florinda Gjergjin. Këngë të kënduara prej tij janë "O...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Egert Pano

Shkelqim Beshiri

El Padrino Man

Pellumb Katroshi

Demir Zyko

Edmond Nikolla

Sali Malaj

Gentjan Dema

Dorian Nini

Ramiz Kovaçi


Tags: Xhevdet Hafizi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019