A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhezahir Elezi (Xheza)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  25
  • Emri i Vërtetë:
  • Xhezahir Elezi
BIOGRAFIA: Xhezahir Elezi (Xheza) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore dasmash. Xhezahir Elezi, i cili njihet ne publik me pseudonimin Xheza, e kendon kengen shqipe qysh ne femijeri.Brumin e kengeve te tij ai e ka marre nga jeta e popullit shqiptar, si ajo e moçme, e si ajo e kohes. Baladat e fundit te realizuara nga ai, kane qene shume mire te prituara nga publiku, dhe jane vleresuar. Ai eshte prezent edhe neper sofrat e muzikes folklorike, ne te cilat ai eshte paraqitur edhe me bashkepunime.Jeton dhe vepron ne qytetin e li...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Moj Dashni E Vjeter (2011)

çokollada (2009)

Kam Një Lutje (2008)


» Dërgo Një Këngë »

Mos U Kthe
Ne Kete Bot
Si Mir Si Keq
Eja Zemer Eja
Eja, Eja Ti
Shpinen Ma Ktheve
Bukuroshe Vajzë M'je Ti
Jetë Moj Jetë
Jetë Të Gjatë
Se Kam Qare


Artistë Të Ngjashëm:

Ibrahim Kasami

Fisnik Ristemi

Isa Neziri

Anton Keraj (Toni)

Premtim Mehmeti

Sabi

Meti Maloku

Avdi Mjeku

Fidaim Aliu

Remzi Leka


Tags: Xhezahir Elezi, Xheza

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019