Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Xhimi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo etno dhe tallava. Më datë 20 Qershor 2015, Mera Zymeri publikojnë videoklipin "Kaçurrelja", në bashkëpunim me Baba Li & Xhimi. Më datë 25 Qershor 2015, Xhimi publikon videoklipin "Lady Madam". Në vitin 2015, Xhimi publikon albumin "Po E Lyp Kysmetin". Më datë 20 Mars 2016, Xhimi publikon videoklipin "Perfekt U Bo". Më datë 10 Korrik 2016, Xhimi publikon videoklipin "Anisa Zemer T'kam". Më datë 8 Shkurt 2017, Xhimi publikon videoklipin "Faj Ke Ti Faj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentPo Vin Çikat (2018)

Kleopatra (2017)

Po E Lyp Kysmetin (2015)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Florian Krasniqi

Xheta

Ernim Ibrahimi

Turab Hajolli

Ymerli Krasniqi

Tan Tirona

Nijazi Boneshta

Lind Prizreni

Faik Rama

Fidani Vogel

Tags: Xhimi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet