Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhinxha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Xhinxha është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur. Se gjaku nuk bëhet ujë dhe se fëmijët të cilët lindin në mërgim nuk është patjetër që të harrojnë origjinën e tyre shqiptare, më së miri e dëshmon 24 vjeçarja Xheneta Zuzaku - Xhinxha, një shqiptare e lindur në Zvicër, nga dy prind shqiptarë të cilët para 3 dekadave kishin marë rrugën e mërgimit për një jetë më të mirë. Me origjinë nga Gjilani i Kosovës, ka lindur dhe jeton në Zvicër ku punon si zvicrane, ndërsa me një fanatizëm të pashoq jo vetë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Arberie Zenuni

Vlora Vejseli

Edona Gjinaj

Edita Abdieski

Klara

Tina Shkodra

Nora Jupa

Merita

Meli Bozgo

Enilda Namligjiu

Tags: Xhinxha, Bad Buqe


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet