Xhon Jesku
Xhon Jesku

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Xhon Jesku është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Fitues i Festivalit të Fëmijëve te qytetit kur ishte 12 vjeç. Dy herë përfaqësues i Shqipërisë në International Festival of Language and Culture. Ka prekur dy here skenen e Eurovision si backvokalist. Si student i Kantos – ka qenë pjesëtar i kastit të operas “Il Trovatore” në TKOB. Vlerësuar me çmimin “Special Prize” në festivalin ndërkombëtar “Kosova Rising Stars”. Në Tetor 2017, Xhon Jesku merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Je Ne Mu...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0