Xhuli Pjetraj
Xhuli Pjetraj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Vau i Dejës
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 17 Nentor 1994
  • Horoskopi:
  • ♏ AkrepiBiografia

BIOGRAFIA: Xhuli Pjetraj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ka lindur më 17 Nëntor 1994 në Vau-Dejës (Shkodër) është një këngëtare që frekuenton rryma të ndryshme të muzikës vokale vendase dhe të huaja. Xhuli Pjetraj është një artiste e re që në CV-në e saj muzikore numëron plot pjesëmarrje në festivale të ndryshme në Shqipëri, duke nisur nga më i fundit; edicioni i 60-të i “Fest RTSH”, me këngën “Baladë”. Gjithashtu Xhuli ka qenë finaliste në “X Factor Albania 3”, pjesëmarrëse në “Bilbilat e vegjël në Sh...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0