Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Xhuli - Pa Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Ty".
3. Video është e këngës "Pa Ty", por nuk këndohet nga Xhuli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Xhuli - Pa Ty Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Mesnatë"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pa Ty" kënduar nga Xhuli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Daim Lala - Pa Ty

S'po muj pa ty dashni
Ku ke mbet se di
Nuk kom jet pa t pa ty
Zonin pa ta ni /2x

Sa t mar fryme
Ty do te pres
Do te lutem per ty
Mberemje e mengjes

Kjo merzi ky trishtim
Ne shpiritin tim
Dhe kerkon nga ti nje perqafim/2x

Spo muj pa ty dashni
Ku ke mbet se di
Nuk kom jet pa t pa ty
Zonin pa ta ni /2x

Nje si ti i bjen pishmon
Gjithmone per ty une ktu jom

Kjo merzi ky trishtim
Ne shpiritin tim
Dhe kerkon nga ti nje perqafim/2x

Spo muj pa ty dashni
Ku ke mbet se di
Nuk kom jet pa t pa ty
Zonin pa ta ni /2x

Cricket & Muma - Pa Ty

REF.

Pa ty pa ty
Krejt shpirti mu ka thy
Pa ty pa ty pa ty pa ty

Pa ty pa ty
Keq dhe pa ty pa ty pa ty
Une sonte spo muj
Pa ty pa ty
Ma baby you gone
Ma baby you gone

Baby danca pa ty jam broke
Plag e hapun sikur u kon
The way you dance hala n mene e kom
The way you dance hala n mene e kom

Tani malli djeg si vullkan
E tani malli djeg si vullkan
The way you dance hala n mene e kom
The way you dance hala n mene e kom

E di ama
A e din sa keq mke lon
E kujt me ja thon
Qe kjo zemer qan

E di ama
A e din sa keq mke lon
Po kujt me ja thon
Qe kjo zemer qan

REF.

Pa ty pa ty
Krejt shpirti mu ka thy
Pa ty pa ty pa ty pa ty

Pa ty pa ty
Keq dhe pa ty pa ty pa ty
Une sonte spo muj
Pa ty pa ty
Ma baby you gone
Ma baby you gone

Fala
Krejt ti fala..
Dashni nuk ka ma
Per ty o fjala

Pishmon su bona
I dhash te tana
Edhe ni dance ani ama
Edhe ni dance ani ama

Tash vetem jam en dhome
Me mungon e qaj me lot
Ky shtrat akull i ftoht
Ky shtrat akull i ftoht

Tash vetem jam en dhome
E cigaren dhez me lot
Nuk e du mo ket bote
Nuk e du mo ket bote

REF.

Pa ty pa ty
Krejt shpirti mu ka thy
Pa ty pa ty pa ty pa ty

Pa ty pa ty
Keq dhe pa ty pa ty pa ty
Une sonte spo muj
Pa ty pa ty
Ma baby you gone
Ma baby you gone

Blaze - Pa Ty

(verse1)
Nata gat pa ty
merzia spo ik
em ke dasht pa hile
me ta kthy skam dit
mfal qe per ty sjam kan i mir
ndarja mes nesh nuk asht kan me deshir
amo fajtor jam
e lemi krejt fajet
kom xhelozu shum
e di nuk falet
amo tkam dasht
nuk tkam ndrru me tjera
tkam pas si lule
tash met veq eraa

se pa ty nuk po muj
besom ni dit o ka mdoket ni muj
fjalt qe ke than hala pi maj en men
pa ty nuk po gjej qetsi ne asni ven

pa ty nuk jam as veti
pa ty nuk mduhet leki
bashk kena shit kena hek tu ik shtetit
bashk i kena ba krejt krejt ato tzeza
smuj me tlargu per mu ke pas shum vlera

sjam i njejt ma
nuk po muna me duru
vetmia o tu mvra
e pritja o tu mshkatrru
hala jam tu prit ni mesazh une prej teje
po du me tpyt
nkrah e tjetrit si u ndjeve

(HOOK)
Ti sdo me ja dit
ti sdo me ja dit
ti sdo me ja dit per senet qe kena ba
ti sdo me ja dit
ti sdo me ja dit
vetin e kam rrejt tu menu qe mdon hala

(verse2)
Ftyra jote o ka mvjen shpesh ne anderr
nuk o ka mlen te qet
me fjet as naten
zotit ju luta per pak paqe me mdhan
luft me veti qe
asnihere nuk nal
jam ka nina i ftoft e i dobt jam per mrena
per mu a menon a thu ke hala ndjenja
koha tu shku krejt ca mesin jan veq brenga
kur gjujte me lule
ta ktheva me therra

Jeta errt o pa ty
kur pata nevoj un
kerkush nuk ma dha ndimen
nonstop ty tkam en kry
buzqeshja jote qelka lule edhe ndimen

(HOOK)
Ti sdo me ja dit
ti sdo me ja dit
ti sdo me ja dit per senet qe kena ba
ti sdo me ja dit
ti sdo me ja dit
vetin e kam rrejt tu menu qe mdon hala

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Xhuli (Xhuljeta Kuqi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë