TEKSTESHQIP

Xhuli
Mesnatë
Lyrics

Mesnate dhe dritat shuhen ne qytet asnjeher si sonte e vetmuar skam mbet eresir e madhe ne shpirt po bie shi vall ku je sa dua ta di Mesnate akrepat nuk levizin me pse nuk me tregove por ti ike pa be ze loti nen qepallen e ne zemer e vrare nuk me the me cilen sonte fle

DO doja veq nje gje ta di se me mbyti ko vetmi e theret si mua zemer kur ben dashuri 2 her kjo tradhti do ishte te lutem thire me ndryshe me dallon ti mua nga ajo qe me shum e doo ref.1.)

Mesnate e sonte hera e par pa ty 24 ore si milion vite vetmi pa pritur me erdhi lajmi si fortun smundem me se nuk te dua un

Mesnate te ber pas ender heshtje e qar fryma po me ndalet syt me mushen me vaj vdekjen e kam dit por kete se kam prit se dashurin sot i vere piik

Do doja veq nje gje ta di se me mbyti kjo vetmi e theret si mua zemer kur ben dashuri 2 her kjo Tradhti do ishe te lutem thire me ndryshe me dallon ti mua nga ajo qe me shum e doon ref.3..)

DËRGOI: