TEKSTESHQIP

Xhuli
Per Besianin
Lyrics
(Feat. Hekuran Krasniqi)

Xhuli :
Ishe mik shtepie , vendi nderit ishte per ty
per ty une ndjej mall , tet ngjallim ne perjtesi
ndegjoj kto fjal , ndegjoj kto fjal Besian
familja dhe miqt per ty gjithmon ishin krenar

Hekuran :
Ishe mik shtepie , vendi nderit ishte per ty
per ty ne ndjej mall , tet ngjallim ne perjetesi
ndegjoj keto fjal , ndegjoj kto fjal Besian
familja dhe miqt me ty gjithmon ishin krenar

Ref.
Topi ne fush merzitur rri , te presin miqt ku je ti
se ky mall ne zemer po na kall
ti qe te keqen nuk e njohe , ti qe atdheun se harrove
t'priste fanella kombetare
per ty qan rinia shqiptare 2x

Xhuli :
Zemra qan me ze per at zemer plot dashuri
se urrejtje nuk ndije ti
le ta kuptoj qdo njeri ,nje lule qe u keput ne rini
shpresa e kombit ishe ti
do te takohemi ne perjetesi

Hekuran :
Zemra qan me ze per at zemer plot dashuri
se urrejtje nuk ndije ti
le ta kuptoj qdo njeri ,nje lule qe u keput ne rini
shpresa e kombit ishe ti
do te takohemi ne perjetesi

Ref:
Topi ne fush merzitur rri , te presin miqt ku je ti
se ky mall ne zemer po na kall
ti qe te keqen nuk e njohe , ti qe atdheun se harrove
t'priste fanella kombetare
per ty qan rinia shqiptare

DËRGOI:
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200