TEKSTESHQIP

Xhuli
Falje
Lyrics

Kisha kohe, pa shkruar
Sa dhe boja ishte thare ne vetmi
Kur papritur, mendja me shkoi tek ti
Zinxhiri qe na lidh zvarritet, perse
Ref
Di falje te kerkoj
Per kohen, qe une te lodha
Une, isha skllav
Ku s’duhej per te shkelur, shkova
Ne cdo lot pafajesie
Une kerkoj vec urim
Ti te kesh fatin tim

Dhe ne rrugen e pa mbaruar
Zgjidhe mire ate qe do, zemer
Sepse neser une s’do t’jem aty
Dhe ti s’do te kuptosh
C’kerkoje vertet
Ref
Di falje te kerkoj
Per kohen qe une te lodha
Une isha skllav
Ku s’duhej per te shkelur, shkova
Ne c’do lot pafajesie
Kerkoj vec urim
Ti te kesh fatin tim

E nese t’jam renduar
Dhe e tepert t’jam dukur
Tani po te shkruaj
Une iki pa lutur
Refreni...