TEKSTESHQIP

Xonn
Trendafil
Lyrics

sonte si dje mu kujtove
prap e nita t’njejtin mall
100 her na jem idhnu
hera par qe jena t’ndam
qysh u nite dje dhe sot
a e ki pa mu t’veshtir
a e kqyr biseden ton
fjala fundit LAMTUMIR
jena sha e jem perla
s’di me neve qa ka ndodh
kush prej neve ka dashni
kush prej tjetrit koka lodh
ku e more at guxim
me ma lyp ndarjen pa faj
ti po thu mo s’jom ajo
po si duket s’kokna ai
s’di ku bana un gabim
pse ti ftyren po ma mrrol
veq dashni dita met fal
e kurr jo s’t’preka me dor
t’kom besu kur jem taku
naten von kem bisedu
sa shum kshilla ti kom dhan
e me qef i ke pranu
fjala t’du ka pas ni vler
sikur lule npranver
kena than jo s’ka mu vyshk
po si duket ma s’po qel
ma s’po shkruhet ai mesazh
qe jom msu qdo nat me pa
asni thirrje prej asaj
kogja mall kom per at za
TRENDAFIL ti e shkele munin tem
je pikllimi qe sot kam
dikur ishe gzimi jem
ma shum fjala o kam dhem
e ma mir tem kishe vra
ose syt pse s’mu verbun
se at fjal une me pa
nuk pot lutna me mu kthy
veq do qaste ti kujtoj
nese kjo o fund per ty
ani mir ma s’po t’pengoj
veq diqka drejt pot tregoj
s’ki iden sa pom mungon
edhe ti je njejt si un
po ti veten se tregon
e pse s’pom thirr
me vazhdu na ku e lam
njani tjetrin kem me lyp
pse po thu qe ma se kam
ja ke nis e po fol keq
je ka thu qe s’na ka ec
ti thell n’zemer je merzit
ndryshe ftyra pot buzqesh
un ta njoh ty at shikim
veq me sy na jem kuptu
se dashnia jon u pa
per her t’par kur jem taku
t’njejtin mall e ni dhe sot
kur kaloj te veni jon
un po pres veq ni mesazh
e tut prit kalun do or
a je qut a je fjet
apo ndoshta flen e qet
a t’pengon qe un t’kom shkru
apo ndoshta se ki t’leht
jo me lot s’du met pa
veq e lumtur ti jeto
nese ke gabu me mu
jo me to ti mos gabo
apo ndoshta m’ke harru
tu m’harru ti mke shkatrru
kujt ja thu fjalen te du
se dashnin un ta kom msu
mos harro najher kujtom
gzim per ty e per mu ron
jo mos thuj dikan e du
se jo zemra s’ta pranon
e ata sy mbonen mu
mu dashuru
ti me fjal m’paske dasht
se me vepra mke shkatrru
do te du dhe nese vdes
nese shkon e s’kthehesh kurr
un dashnin tash e msova
kur per femer qan ni burr
zemren gur s’po muj me ba
e met than qe je e lir
mfal se shum e kom zgat
te du shum naten e mir
e kom ni fjal sa per fund
e kjo fjal e ka ni pesh
mos e lyp dikan me gjet
se ke rujt qaj qe tka desht
...
se ke rujt qaj qe tka desht

DËRGOI: