TEKSTESHQIP

Xuxi
Provo, Mos Provoko
Lyrics

Sillesh e pshtillesh si pa koke
çdo dite te shoh rreth meje
as ne qiell e as ne toke,
si shofer pa leje

a te mungon guximi
ne syte e tu friken e shoh
nuk eshte problem i imi
por me mire se veten te njoh

ref 2x:
provo mos provoko, e di qe je nxehe ne mua
shpejto, e di mire qe me do, kot mos vuaj

mos i degjo shoqet cfare thone,
ato mund te jene xheloze
neser mund te behet vone,
pastaj behesh nervoze

dhe pse po te mesoj
jam profesori i kesaj lende
as mua mos me degjo,
degjoje zemren tende


ref 2x:
provo mos provoko, e di qe je nxehe ne mua
shpejto, e di mire qe me do, kot mos vuaj

DËRGOI: