Yjet E Panjohur
Yjet E Panjohur
Yjet E Panjohur
  • Vendlindja:
  • Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Yjet E Panjohur është grup artistësh i njohur. Grupi eshte formuar ne vitin 1994, nga ROni dhe Mari por ne pamundesine e kushteve te kohes ku muzika e Kultura Hip-Hop dhe R’nB ishte e panjohur ne Shqiperi, grupi prezantohet perpara publikut 5 vjet me vone me kengen “Trishtimi”.
Ata kane bashkepunuar me kengetare te rinj, miq te tyre e zera te njohur per publikun. Ne cdo kenge ka zera dhe artiste te ndryshem te panjohur, ndersa lideri i grupit Roni, eshte nje tekstshkrues i zoti, pasi ai ka shkruar tekste jo vetem per grupin, por edhe per kengetare te tjere si Mariza Ikonomi (ku eshte dashuria), Xhoi (Pertej Vetmise), Kamela (Jetoj pa ty), Bushpepa (Maska e madheshtise) etj.

Në Shtator 2003, Yjet E Panjohur marrin pjesë në Mikrofoni I Artë 2003 me këngën "Mirdita".

Në Shtator 2007, Yjet E Panjohur marrin pjesë në Mikrofoni I Artë 2007 me këngën "Lamtumire".

Në Maj 2008, Yjet E Panjohur marrin pjesë në Top Fest 5 me këngën "Fjalet Qe S'ti Thash".

Në Dhjetor 2009, Yjet E Panjohur marrin pjesë në Festivali i 48-të në RTSH me këngën "Si Dy Te Huaj".

Në Maj 2012, Yjet E Panjohur marrin pjesë në Top Fest 9 me këngën "Me Kujto", per te gjithe ata persona qe dikur ishin bashke, por sot nuk jane me.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 5