Më mbaj mend (për 1 muaj)

Yjet E Panjohur - Mirdita Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Mirdita –
Mirdita qё tё gjithёve
Ju themi Mirdita a a
Miqve tanё edhe Armiqve
Ju themi Mirdita – Mirdita –
Mirdita qё tё gjithёve
Ju themi Mirdita a a
Miqve tanё edhe Armiqve

Mirdita, Mirdita, Mirdita
se Yjet sollёn ditёn qё kaq shume kohё e prita
Mirdita tё gjitha vajzave tё bukura si unё
Brune ose Bjonde ashtu si Sailor Moon
Mirdita asaj me tё cilёn çatoj çdo natё deri natёn vonё
nё adresen e Internetit w.w.w.@ çi.com
e pranoj qё mё tregon, shume gjёra
çatojmё natё pёr natё çdo natё me orё e orё tё tёra
Mirdita djemve indiferent, sepse na çmendin fare
kur kalojnё rrugёs tёrё qejf, duke pirё cigare
po na thoni ndonjё fjalё ta marrё dreqi ta marrё
na pyesni kotё pёr orёn, se nuk na ngelet hatri
Mirdita te gjithё atyre qё nuk shkojne nё PUB
se s’durojne dotё ca kёngёtarё qё na kёndojnё pёr natё
Mirdita tё gjithё atyre qё dёgjojnё Hip – Hop
Mirdita dhe gjithё atyre qё s’e kuptojnё dot

Ju themi Mirdia – Mirdita –
Mirdita qё tё gjithёve
Ju themi Mirdita a a
Miqve tanё edhe Armiqve
Ju themi Mirdita – Mirdita –
Mirdita qё tё gjithёve
Ju themi Mirdita a a
Miqve tanё edhe Armiqve

Mirdita Mirdita Mirdita qё tё gjithve
Mirdita tё gjithёve juve Shokёve tanё edhe Armiqve
Mirdita tё gjithёve ju qё na gjykoni por s’na njihni
Dhe ju Q..... Ro... gjithё juve qё pёr neve keq flisi
Mirdita i them Borёs, Mirdita i them Bonёs
Mirdita i Stelёs dhe ik Qiu i them Danielёs
Dhe Babait tё shoqes time mё tё ngushtё - Kujt ? - Irinit
qё sa herё kalon pranё meje, gjithmonё ma shkel syrin
Mirdita Yjeve tё Mi, qё pinё Hash Poshtё Urёs
atё natё isha lart, tё Q..... Mbrёmjen e Maturёs
Mirdita dhe ty Nora qё atё ditё nuk mё dhe ftesё
Mirdita dhe gёzuar - Mos u Bёfsh kurre 100 vjec -
Mirdita zysh Anila qё tё premten pas mёsimit
atё ditё me 14 shkurt, ditёn e Shёn Valentinit
tё pashё tek Libraritё para pallatit tё Kulturёs
tek po blije atё Librin- Kё ?-“Sekretet e Kamasutrёs”

Ju themi Mirdia – Mirdita –
Mirdita qё tё gjithёve
Ju themi Mirdita a a
Miqve tanё edhe Armiqve
Ju themi Mirdita – Mirdita –
Mirdita qё tё gjithёve
Ju themi Mirdita a a
Presidentit dhe Partive

Mirdita t’gjithёve atёher, Mirdita dhe njё herё
Mirdita tё gjithёve juve pёrsёri dhe k’tё herё
Mirdita do tu themi, Mirdita tё gjithё juve
qё 4 ditё para provimit, shisni tezat e Konkurseve
Mirdita ju qё jeni futur kot nёpёr Forume
dhe Ëndёrroni e Aspironi pёr Karrige e pёr Podiume
ndёrsa unё dua qё tu them Mirdita tё gjithё atyre
qё kaq kohё nё Parlament, nuk zgjidhёn Halle por Fjalekryqe
Mirdita gjithё Mashtruesve - Ju qё Qeshni
Mirdita gjithё Hajdutve - Ju qё Heshtni
Mirdita dhe gjithё Njerёzve qё janё tё Drejtё si Drapri
dhe qё sillen - porsi Gjarpri
Mirdita zoti Prsident tё them se ja ku jam
i gatshёm pёr Atdheun, s’dua Para e Famё
Urime pёr postin e ri dhe Mirdita pёrsёri
eeee......A ka ndonjё vend pёr mua nё Ministri ???!!!!

Ju themi Mirdia – Mirdita –
Mirdita qё tё gjithёve
Ju themi Mirdita a a
Miqve tane edhe Armiqve
Ju themi Mirdita – Mirdita –
Mirdita qё tё gjithёve
Ju themi Mirdita a a
Presidentit dhe Partive

Ju themi Mirdia – Mirdita –
Mirdita qё tё gjithve
Ju themi Mirdita a a
Miqve tanё edhe Armiqve
Ju themi Mirdita – Mirdita –
Mirdita qё tё gjithёve
Ju themi Mirdita a a
Presidentit dhe Partive

Mirdita, Mirdita, se keto jane fjale te çiltra
u loddhem ne nga Vajzat plotё me Naze dhe me Libra
u lodhem nga gazetat, eh na lodhi Politika
e ça tu themi tjetёr ..... u themi veç Mirdita

Ky tekst u dërgua nga Trend_micropc@hotmail.comPublikimi: 01/01/2003
Festivali: Mikrofoni I Artë 2003


Yjet E Panjohur - Mirdita
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mirdita".
3. Video është e këngës "Mirdita", por nuk këndohet nga Yjet E Panjohur.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Yjet E Panjohur:


Komente 0