TEKSTESHQIP

Yjet E Panjohur
Hesht
Lyrics

Ndoshta ti se di e nuk e beson se tani nje shpirt pa ty dot s'jeton
S'mundem te harroj edhe pse e di qe prane teje sot dikush tjeter ri.

Hesht e asnje fjale mos thuaj,Hesht mos e bej te vuaj
Hesht e shtrengoje pas vetes ec me te ne rruget e jetes.
Qesh sa here te thot "Te Dua", Qesh sic beje me mua,
Qesh sepse s'ka rendesi sa u deshem un e ti!

Po tani nuk e di ku ndodhesh e ku je e ca po ben por e di qe vendin tim dikush tjeter e ka zen.
Dhe asnjeher se mendoja se me ne do ndodhte kshu, E tani per dike tjeter buzeqeshin syt e tu.Tani s'jam asgje tjeter vec nje pjese e jetes tende qe papritur ndonjeher ndoshta te kalon ne mendje,
e ateher si pa kuptuar ti papritur psheretin dhe kjo esht menyra e vetme per te larguar nje kujtim.
Ti nuk e degjon nje zemer qe renkon e nuk mund ta dish sa shume me mungon.
Por per ne esht vone se une e di Ai esht shpirti yt ti je jeta e tij.

Hesht e asnje fjale mos thuaj,Hesht mos e bej te vuaj
Hesht e shtrengoje pas vetes ec me te ne rruget e jetes.
Qesh sa here te thot "Te Dua", Qesh sic beje me mua,
Qesh sepse s'ka rendesi sa u deshem un e ti!

Me kujtohet kur me thoje je cdo dite nje casti i jetes,
pak nga pak ze vend brenda ne nje pjese te zemres
atje ku jane kujtimet e gjith diteve te shkuara
buzeqeshjet e loteve te dashurive te harruara
E un qendroj i fshehur ne nje cep te zemres tende
e ti vjen e me takon sa here kujtimet sjell ne mendje .
Si sot ashtu dhe neser gjithmon aty do t'vij por ti do t'me harrosh se prane teje esht ai.

Hesht e asnje fjale mos thuaj,Hesht mos e bej te vuaj
Hesht e shtrengoje pas vetes ec me te ne rruget e jetes.
Qesh sa here te thot "Te Dua", Qesh sic beje me mua,
Qesh sepse s'ka rendesi sa u deshem un e ti!

Hesht,mos trego asgje per ne ... Qesh,ashtu sic beje ateher me mua...

DËRGOI: