A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ylber Aliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Ylber Aliu është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe tallava. Ai është një këngëtar nga Maqedonia. Luajti për herë të parë në piano më pas filloi të kënduarit, hapat e parë që ai mori nga babai i tij. Edhe kështu ai filloi t'i mësojë në shkollën e muzikës e mesme në Shkup "DMBUC" Ilija Nikollovski-Luj ". Në Qershor 2011, Ylber Aliu & Shqipe Krivenjeva marrin pjesë në Çelësi Muzikor 5 me këngën "Nuk E Meriton". Më datë 14 Korrik 2012, Ylber Aliu publikon videoklipin "Une Me Ty Jetoj", në bashkëpunim me...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Argeton Dervishi

Erkan Musliu

Labinot Beqiri

Drilon Berisha

Ardian Limanmera

Butrint Rashiti

Leotrim Gashi

Besnik Gjakova

Besnik Salihu

Miki


Tags: Ylber Aliu

Ylber Aliu në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019