Ylber Gimjani
Ylber Gimjani

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Ylber Gimjani është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1962, Ylber Gimjani merr pjesë në Festivali I 1-Ë Në Rtsh me këngën "Lemza (O Ra Zilja)". Në Dhjetor 1962, Violeta Simoni & Ylber Gimjani marrin pjesë në Festivali I 1-Ë Në Rtsh me këngën "Lumturi". Në Dhjetor 1962, Ylber Gimjani merr pjesë në Festivali I 1-Ë Në Rtsh me këngën "Shprese"....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0