A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ylber Idrizi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22
  • Vendlindja:
  • Rashçe-Shkup 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Ylber Idrizi është një këngëtar i njohur. Ylber Idrizi e ka jo vetëm të krijuar muzikën por edhe trashëgim nga babai i tij. Idriz Çilafi babai i ndjerë i këngëtarit Ylber Idrizi ishte një këngëtar shum i njohur në botën e muzikës folklorike. Ai jetoi dhe veproi gjer në vdekje nën tingujt e muzikës së mirëfillt folklorike shqipe, ishte admirues dhe profesionist i lartë andaj shquhej si një ndër RAPSODËT më të mirë në trevat Shqipëtare. Dashuria dhe Atdhetarizmi i të krijuarit dhe kënduar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Qendrim Lutfiu

Ylker Baliu

Miki

Evzi Kaja (Xiu)

Shpresim Zylbehari

Valon Rama

Julian Lekocaj

Admir Prekaj

Acidi

Hysni Zeqiri


Tags: Ylber Idrizi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019