TEKSTESHQIP

Ylber Idrizi
Zemër E Djegur
Lyrics

Syt e mi skan më lot
zani mu ka shterr
qaj me zemër qaj me shpirt
malli kur më mer

Ska më keq dhe më zi
me humbë atë që do
ta sheh syri sta prek dora
e ti e kerkon

REF:
Moj zemër e djegur
si çelik e hekur
edhe ti me shum ske durru

Na ka vra dashnija
ndarja dhe tradhtija
kjo jetë për ne ka mbaru

-II-

As i gjall as i vdekur
ska kush mjep gajret
krejt me dhimbje dhe me derte
ma ke ba këtë jetë

Ska më keq dhe më zi
me humbë atë që do
ta sheh syri sta prek dora
e ti e kerkon

REF:
Moj zemër e djegur
si çelik e hekur
edhe ti me shum ske durru

Na ka vra dashnija
ndarja dhe tradhtija
kjo jetë për ne ka mbaru