Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylberi - Potpuri 2013 Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri 2013" kënduar nga Ylberi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Violeta Kukaj Retkoceri - Potpuri 2013

Hapi syte e zeze moj moj
Hapi syte e zeze
Hapi syte e zeze moj
Moj te na te na sjellesh te hajre

Sa te deshta ty o moj
Moj sa te sa te deshta ty moj
Apo sa te sa te deshta ty o moj
Si nena evlane

Me do çka perveshur
Me do me do çka perveshur
Me do me do çka perveshur
Me do me do moj manushaqe

T'i kam per t'i ngrene moj
T'i kam t'i kam per t'i ngrene
A moj t'i kam per t'i ngrene moj
Me moj me gushe e me faqe

Ne nje thellesi o moj
O moj ne nje ne nje thellesi
Ne nje thellesi o moj
Te nde te ndegjova zene

Te dinja bilbil o moj
Te moj te di te dinja bilbil
Apo te dinja bilbil o moj
Me do me dole thelleze

Apo te dinja bilbil apo moj
Me do me dole thelleze

Mera Zymeri - Potpuri 2013

Ma e mira mori
Ma e mira x2

Ta rrethojna qafen
Rreth me lira x2

Ref...x2
Hajde oj Lulije
Hajde ti te na
Sa te don o vellau jone
Te dojna edhe na

Hajde lujna mori
Hajde lujna x2

Ref...x2
Hajde oj Lulije
Hajde ti te na
Sa te don o vellau jone
Te dojna edhe na

...

Na e marrim edhe pik
Oj oj x2

Na e lojm nanen pa çike
Oj oj x4

Na kallim deri n'koder
Oj oj x2

Po e lojm vllaun pa moter
Oj oj x4

...

Lulije e majna n'molla
Po po e majna
Veç se i ka vetllat e holla
Po po e majna

Ref...
Aj naj ni naj na
Lulija te na te na
E jona s'e lojna
Ma t'mirit ja lojna

Jarina jarina jarina jarina x2

Lulijen e majna n'rrush
E majna n'rrush
Si Lulija s'asht kerkush
Jo s'asht kerkush

Ref...
Aj naj ni naj na
Lulija te na te na
E jona s'e lojna
Ma t'mirit ja lojna

Jarina jarina jarina jarina x2

...

Fatmira Breçani - Potpuri 2013

o kur i mbush oj nana ime
o moj 20-vjete
un i mjeri oj nana ime
jalla rash ne gurbet

rash ne gurbet oj nana ime
o ne gurbet te zi
mthirrshin shok oj nana ime
jalla gurbet tli

e kur i mbush anana
jalla 20-vjete jalla 20-vjete
e un i mjeri nan oj nan
jalla rash ngurbet ho
jalla rash ngurbete

e rash ngurbet oj nan
ne gurbet te zie
ne gurbet te zie
e mthirrshin shok oj nan
jalla gurbetlie
jalla gurbetlie

kqyrni qika
qa ka rritur nana i e o
kqyrni qika
qa ka rritur nana o
e ka belin o per 2 kollana i e o
e ka belin o per 2 kollana

kqyrni qika dimijat e kuqe i e o
kqyrni qika dimijat e kuqe o
e ka nana o bajrak ner nuse i e o
e ka nana oh bajrak ner nuse o

luj luj o llokum
zgjate lojen pak ma shum
zgjate lojen moj dalldysh
fort po tutem po tmarr msysh

mka than baba krejt me kall
krej me kall krej me kall
qone nkam o 1-mahall
1-mahadh
o kallni fushe
kallni mal
po martojm ma tmirin djal

o kallni fushe
kallni mal
po martojm ma tmirin djal

ref 2x.
luj luj o llokum
zgjate lojen pak ma shum
zgjate lojen moj dalldysh
fort po tutem po tmarr msysh.

mka than baba kallne krej
kallne krej kallne krej
qone nkam o 1-qytet
o 1-qytet 1-qytet

o kallne krejt
ket vilajet
se e kam djalin hazret
o kallne krejt
ket vilajet
se e kam djalin hazret

ref 2x
luj luj o llokum
zgjate lojen pak ma shum
zgjate lojen moj dalldysh
fort po tutem po tmarr msysh.


Publikimi: 11/01/2014Më Shumë Këngë Nga Ylber Osmani:


Komente 0


Ylberi - Potpuri 2013
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri 2013".
3. Video është e këngës "Potpuri 2013", por nuk këndohet nga Ylberi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.