Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylber Qaili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Gostivar 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni E Veriut 
BIOGRAFIA: Ylber Qaili është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Ylber Qaili jeton dhe vepron në Gostivar. Merret me muzikë prej moshës 6 vjeçare në fillim luan ne Insrumentin e Pianos ndërsa më von fillon edhe të këndoj,hapat e para i filloj me babain e tij, edhe ashtu filloj të mësoje në shkollen e ulët të muzikës në Gostivar "ENVER STAFAI" kur'se shkollën e mesme të muzikës e vazhdoj në Tetovë "TODOR SKALLOVSKI TETOEC". Ylberi perfundoi studimet ne Univerzitetin e arteve të Tetovës. në vitin 2009 Ylberi r...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Zena Aliu

Kadri Ismajli

Ylber Idrizi

Isen Selimi

Hevzi Kumanova

Ismet Bexheti

Burim Kasumi

Argjend Lloga

Xhemil Saliu

Bunjamin Cajani

Tags: Ylber Qaili


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet