A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ylli Baka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  288
  • Vendlindja:
  • Tepelene 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Ylli Baka është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut, popullore qytetare dhe popullore dasmash. Ylli Baka eshte me orgjine nga Tepelena dhe nip ne Skrapar. Banon ne Tirane me familjen e tij. Sot Ylli Baka eshte nje nga zerat me te preferuar dhe nje nga emrat me te njohur te muzikes popullore ne te cilen perket zeri i tij dhe nuk e tradheton ate zhaner. Ylli Baka gjat dimrit ndodhet neper koncerte me shume jashte shtetit si ne Europe ne Amerike dhe ne Australi. Kurse Ne behar punon me teper ne Shqiperi. Ka Qene Emigrant ne Itali dhe Greqi at...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Kenga Mjalt I Dashurise (2015)

Live (2013)

Rruget E Fatit (2012)

2010

Mall Nga Larg Vol. 2

Ku Ka Rrjedhur Do Pikoje

Rruge E Mbare

Fllad Jugu

Mall Nga Larg Vol. 1

Kenget E Vendit Tim


» Dërgo Një Këngë »

Pushimet Verore
Kur Kaloj Nga Korça
Fisnik Den Baba Den
Ëndrra Amerikane
Ku Ka Rrjedhur Do Pikoje
Dhurate Per Ditelindje
Vullkani Kuq E Zi
Fier Patos Mallakaster
Xhan Ali
Vajza Jetime (Remix)


Artistë Të Ngjashëm:

Arjan Korkaj

Fred Delaj

Endri Prifti

Arben Delaj

Spiro Roko

Bledar Sejko

Hajredin Gjeta

Reshit Boka

Elton Deda

Evans Rama


Tags: Ylli Baka

Ylli Baka në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018