Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Fisnik Den Baba Den  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  22

Këngë e albumit:

"Perlat E Jugut 3"

Këngë e albumit:

"Ku Ka Rrjedhur Do Pikoje"

Këngë e albumit:

"2010"

Komente

Asnjë Koment

09/07/2009

2009-07-09T16:25:54+00:00Do te hedh nje valle nure
me opinga prej lekure
fustanella pale pale
si ata burrat e pare[2X]

Do hedh valle do tunde dhene
opo do ti luaj fen
jam fisnik dem baba dem
shkuar agane edhe bene[2X]

E hedh vallen rende rende
dridhet toka neper kembe
mustaqe holli si gjembe
me kobure te ergjendte[2X]

Do hedh valle do tunde dhene
opo do ti luaj fen
jam fisnik dem baba dem
shkuar agane edhe bene[2X]

Nga te kemi ty o trim
bukur ma dredhke shamine
pi rakine me opinge
dhe me shtate e ngre dolline[2X]

Do hedh valle do tunde dhene
opo do ti luaj fen
jam fisnik dem baba dem
shkuar agane edhe bene[2X]

une jam shqiponje e malit
qe thyej guret e sterallit
me ngadale vallen ma mbani
kendojme kenget e tabanit[2X]

Do hedh valle do tunde dhene
opo do ti luaj fen
jam fisnik dem baba dem
shkuar agane edhe bene[2X]


Ky tekst u dërgua nga Devis Dishnica
Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet