Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Memedhe Quhet Toka Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  28

Memedhe quhet toka
Ku me ka renur koka ,
Ku kam dashur mem,e atë,
Ku me njeh dhe guri i thatë,
Ku kam pasur shtepinë,
Ku kam njohur perëndinë
Strrgjyshët ku kanë qënë ,
Dhe varret qi kanë vënë ,
Ku jam rritur me thërrime ,
Ku kam folur gjuhën time ,
Ku kam fis e ku kam farë ,
Ku kam qeshur ,ku kam qarë
Ku rroj me gazë e me shpresë ,
Ku kam dëshirë të vdes


Ky tekst u dërgua nga  hyseniYlli Baka
Publikimi: 25/03/2015


Ylli Baka - Memedhe Quhet Toka
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Memedhe Quhet Toka".
3. Video është e këngës "Memedhe Quhet Toka", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:


Komente 0