A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Ylli Baka & Marjana Leka - Djemte E Debores


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/10/2012

2012-10-23T21:38:03

Këngë e albumit:

"Rruge E Mbare"


{Intro: Oooooooo, oooooohhh)}

Dy male i ngjiten malit
Dhe një natë të metë von'
Dy vëllezër dorë për dore
lule e parë vënë kurorë
(ooooooooo oooohhhhh)

Ref:Përqafuan njëri-tjetrin
Kujt ja lan' amanetin
Kush i çoi haber te gjores
Lule ooo djemt e dëbores

Mbylli syt' e zemrës nëna
Ndiqte djemtë o hap pas hapi
Lutej diellit edhe hënës
djemave u ndihmofte fati

Nuk ndriçonte dritë e hënës
Atë natë të zezë dëbore
Ngrin e ngrin djemt e nënës
Dhe u bën përmendore

Ref:Përqafuan njëri-tjetrin
Kujt ja lan' amanetin
Kush i çoi haber te gjores
Lule ooo djemt e dëbores (2x)


Ky tekst u dërgua nga Dion Kumbaraja   Amadeo
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019