Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Ylli Baka - Picari  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/09/2010

2010-09-06T20:24:47

Këngë e albumit:

"2010"
Ku ndizet kenga si zjarri
Ku ngjit fjala si nektari
Ku s'ka te sosur behari
Per mbi Drin o te Picari (2x)

Ref.: Erdhen prape Picarjotet
Filluan kenget dhe lotet
Nga malli puthin dhe guret
Ndaj Picari me ta mburret (2x)

O Picar o nur, o nur
Linde Celon goxha burre
Historine shkrove qekur
Per atdhe e per Flamur (2x)

Ref.: Erdhen prape Picarjotet
Filluan kenget dhe lotet
Nga malli puthin dhe guret
Ndaj Picari me ta mburret (2x)

O Picar te kam me bese
Lum ata qe te kane pjese
Te kane pjese ne gji dhe zemer
Se i rrite e u dhe emer (2x)

Ref.: Erdhen prape Picarjotet
Filluan kenget dhe lotet
Nga malli puthin dhe guret
Ndaj Picari me ta mburret (2x)

Lule o djemte e Picarit
Shkuar dhe margaritarit
Lum ai qe i ben miq
Dhe per halle, per rrezik (2x)

Ref.: Erdhen prape Picarjotet
Filluan kenget dhe lotet
Nga malli puthin dhe guret
Ndaj Picari me ta mburret (2x)


Ky tekst u dërgua nga  Amadeo
Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet