Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Ylli Baka - Kenge Kurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Kurbeti".
3. Video është e këngës "Kenge Kurbeti", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ylli Baka - Kenge Kurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Mall Nga Larg Vol. 2"

Komente

Asnjë Koment

08/03/2010

2010-03-08T15:17:46+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenge Kurbeti" kënduar nga Ylli Baka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 26 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
26

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Arjan Korkaj - Kenge Kurbeti

Ikem larg neper kurbete
Ca ne mal e ca ne dete
Po ne sy nuk u tret loti
Vit pas viti e mot pas moti.
E kam larg driten e syrit
Nuk e pash kur lindi ylli
Kur e shoh sot nga ekrani
Me dhemb zemra, me djeg xhani

Gdhihet dita, ngryset nata
Vitet behen me te gjata
Une buzeqesh kur ju me shihni
Por ç'mbaj brenda nuk e dini.
Nena ime bej durim
Jeta qenka veç nje film
Ketu jetoj si neper endrra
Por mungon shpirti dhe zemra.

Shok e miq qe me degjoni
Neper bote kudo jetoni
Ktheni syte edhe veshtroni
Ku u lindet mos harroni.
Fatin tone e shkruam vet
Paçim jete edhe shendet
Se askund nuk behesh mbret
Guri rend ne vend te vet.

*Ideja per kengen dhe klipin nga gazetari vlonjat Enrik Mehmeti

Hamit Kastrati & Perparim Brati - Kenge Kurbeti

Ooo ntelefon o tuj fol me djal
m‘kputi nshpirt o kur mtha ni fjal
Shite shpin o kurdush o bab
O shpres nuk ka nshqipni me ardh

Shum e shtir o kjo fjal per mue
Shpirti krejt oh mu ka ligshtue
Qka po thue o bir a po e din
O qysh pom thue me shit shpin

Me shit trullin o ku jam rrit
Ku kam fol e kam knu shqip
Kurr se baj o baba ket krim
O se shes shpin o biri im

Per kto fjal qe po mi thu
Vjen ni dit ke meu pendu
Mos lakmoj o parja kerkuj
O sosht i joti veni huj

Pot baj be o pasha dy syt
Venin tuj o keni me lyp
Mos lasht Zoti nbot kerkon
Pa ven tvet e pa vatan

Mos lasht Zoti nbot kerkan
O pa ven tvet e pa vatan

Mariola Kacani - Kenge Kurbeti

Per ne dhe te huaj biro rrugen kishe mare
o bir, bir, bir...
Te zbardhi debora biro te nxjerr nje tufan
o bir, bir, bir...
Tiku vere e shkurt biro te gjeten ne maje
o bir, bir, bir...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë