Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Kalova Nga Korca Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  28

Kaloj buze vjoses
permetin shetis.
rri pak ne kolojn
dhe prap rrugen nis.

se ne Korce me presin
miq e shok te zemres.
i japin magji
fjales edhe kenges.

kur kaloj nga Korca
dhe nga Pogradeci.
mbetem i mahnitur
si ne enderr eci.
(2x)

zbres ne Pogradec
buze liqenit rri.
rrall te shikon syri
te till mrekulli.

Ohrin sodis liqenin
I flas si njeri
Per ohrin dhe strugen
Sme duhen dylbi.

kur kaloj nga Korca
dhe nga Pogradeci.
mbetem i mahnitur
si ne enderr eci.
(2x)

Ky tekst u dërgua nga Tea HoxhaPublikimi: 01/12/2012
Muzika: Edi Balili
Teksti: Arben Duka
Orkestrimi: Edi Balili
Video Produksioni: SWART


Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:


Komente 0


Ylli Baka - Kalova Nga Korca
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kalova Nga Korca".
3. Video është e këngës "Kalova Nga Korca", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.