Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Baba Rexhepi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Erdhe nga teqeje e Zallit
Nga urore e shejnte e malit.
Ne gji more ti atdhen
N'Detroit ngrite teqen.

Erdhi biri I Shqiperis
Dhe statuja e liris.
Erdhi djali I frasherllijnve
Nderi I madh I Bektashijnve.

O baba, baba Rexhepi
Lume nena, lume djepi.
Ah te nje gjakut jemi ne
Pa atdhe jo nuk ka fe.

(Kjo kenge nuk soset kurre
Monument per ty o burre
Emri yt sa lart u ngrit
Ne atdhe e Detroit
Kjo teqe more baba
Gjith atdheut brenda pa
Ketu shqip me ty foli
Faik konica edhe noli)

Baba Rexhep patrioti
Uraten qe te dha zoti.
O nga teqeja Detroit
O gith Shqiptarve u dhe drit.

Ky tekst u dërgua nga Tea HoxhaPublikimi: 01/12/2012


Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:


Komente 0


Ylli Baka - Baba Rexhepi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Baba Rexhepi".
3. Video është e këngës "Baba Rexhepi", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.