A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ylli Baka - Pleqeria


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

10/01/2014

2014-01-10T02:40:52

I ziu kur isha djalë
E mbaja festen mënjanë
E mbaja festen mënjanë
Timen e kisha dynjanë

Dynja qënia me gënjeu
Djalërinë ma rrëmbeu
Ma rrëmbeu djalërinë
Lulet e bardha më mbinë

(2 herë)
I ziu kur isha djalë
E mbaja festen mënjanë
E mbaja festen menjanë
Timen e kisha dynjanë

(2 here)
Pleqëri,pleqëri
Pleqëri vjen me kusure
Kur s'të de-,une s'të de-
Kur s'të desha ,ti më zure

(2 here)
Dynja qënia me gënjeu
Djalërinë ma rrëmbeu
Ma rrëmbeu djalërinë
Lulet e bardha më mbinë

(2 herë)
Pleqëri,pleqëri
Pleqëri vjen me kusure
Kur s'të de-,une s'të de-
Kur s'të desha ,ti më zure

(2 herë)
U plaka kënga më mbet
Djalërinë kush ma shet
Kush ma shet djalërinë
Do ti jap gjithë pasurinë

(2 herë)
Pleqëri,pleqëri
Pleqëri vjen me kusure
Kur s'të de-,une s'të de-
Kur s'të desha ,ti më zure


Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019