A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ylli Baka - Manastir Prandaj Te Dua


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  7

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/07/2015

2015-07-09T18:02:26

Këngë e albumit:

"Kenga Mjalt I Dashurise"


Do kendoj per Manastir
Per zemren e Vilajetit
Vendi ku rilindja hodhi
Themelet e alfabetit(x2)

Refren:
Le te ndizen mijera zjarre
Per ato trojet shqiptare
Strug e prepse e manastir
Dhe kercova xhevahir

Le te ndizen mijera zjarre
Per ato trojet shqiptare
Struge e prespe e manastir
kumanova vendi i lir

Shqipet lart atje ne mal
Lene me flamur ne gji
Se flamuri i mban gjall
Edhe etja per liri(x2)

Refren:
Le te ndizen mijera zjarre
Per ato trojet shqiptare
Strug e prepse e manastir
Dhe kercova xhevahir

Le te ndizen mijera zjarre
Per ato trojet shqiptare
Struge e prespe e manastir
kumanova vendi i lir

Gjuhen qe na lane te paret
Do ta rruaj si syte e ballit
Se me gjak ajo u shkrua
Manastir prandaj te dua(x2)

Refren:
Le te ndizen mijera zjarre
Per ato trojet shqiptare
Strug e prepse e manastir
Dhe kercova xhevahir

Le te ndizen mijera zjarre
Per ato trojet shqiptare
Struge e prespe e manastir
kumanova vendi i lir


Ky tekst u dërgua nga  tea55
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019