Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Teqja E Dorzes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Mu shfaqe ne enderr
O teqe e Dorzes
Rruges degjova nje ze
Zeri i baba te Dorzes(x2)

Ne Maj tetëmbëdhjetë
cu ngjita teqes perpjet
Se e kisha amanet
te takoja zotin vet(x2)

Atje ku ndizen qirijnte
Puthin pragun me florijn
Edhe pleqe edhe te rrijn
Ja u befte zoti drit

O baba qofshi i luvduar
Mijera njerez ke sherruar
Fukarrejnt i ke ndimuar
Beqaret i ke martuar(x2)

Ky tekst u dërgua nga  tea55Publikimi: 09/07/2015


Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:


Komente 0


Ylli Baka - Teqja E Dorzes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Teqja E Dorzes".
3. Video është e këngës "Teqja E Dorzes", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.