Audio

Ylli Baka - Baba Drenia Ngjeqar  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

15/09/2016

2016-09-15T13:27:33Sa deshir kisha te vija
Atje te baba Drenia
Nje sahat vete te rrija
Te me ikte gjithe merzia
(x2)

Dymbedhjete muaj behar
I gjen vetem ne Ngjeqar
Ngjeqari fshati bekuar
Gjithmon o me sofren shtruar
(x2)

Djeme e vajza ne kurbete
Marin bekimet me vete
Si te vjetrit e te rijnte
Nxjerin mallin kurbetllijnte
(x2)

Bukuria me e madhe
Ato kodra dhe livadhe
Asnje here si kisha pare
I gjen vetem ne Ngjeqar

Bukuria me e madhe
Ato kodra dhe livadhe
Asnje here si kisha pare
O Ngjeqar me le pa fjale

Bukuria me e madhe
Ato kodra dhe livadhe
Asnje here si kisha pare
O Ngjeqare ma nxore malle


Ky tekst u dërgua nga Tea Hoxha
Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:

Më Shumë...