A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Ylli Baka - Baba Haxhiu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/07/2017

2017-07-08T10:00:03

Kush e njeh baba Haxhi
Qe mbeti ne histori
O i larti Bektashi
Dhe shenjtor dhe njeri
(x2)

O njeri me zemer drite
Teqen e zallit ti ngrite
E kishe ender si zjarr
Ndaj ti mbete si mali lart
(x2)

Rruga me lule tu mbush
Qe nga nishi ne cerush
Shpirti yt i madh sa deti
Ne mes bektashinjve mbeti
(x2)

Ne te shkrete na ka rra
Zemra fisnike te la
Por ti s'ike o baba
Se le vepra te medha
(x2)


Ky tekst u dërgua nga Tea Hoxha
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019