Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Gexha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Gjakove 
  • Mosha:
  • 15 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Ylli Gexha është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. YLLI GEXHA eshte nxenes ne shkollen "EMIN DURAKU" ne Gjakove. Me muzike ka filluar ne moshen 5 vjeçare dhe e ka trasheguar nga nena e tij, DAFINA KASTRATI. I pelqen muzika dhe futbolli. Në Dhjetor 2012, Ylli Gexha merr pjesë në Lyra Fest 2012 me këngën "Gjyshi Im Si Artist", ku dhe u shperblye me çmimin "RADIO GJAKOVA". Në Dhjetor 2016, Ylli Gexha merr pjesë në Lyra Fest 2016 me këngën "Amaneti"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Venis Agaj

Dren Selmani

Molos Mucolli

Uran Ismaili

Arion Gashi

Lorent Mataj

Endi Muca

Drion Shaqiri

Dielli Veseli

Renato Sakica

Tags: Ylli Gexha


Komente mbi këtë artist