A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Yllnor Kurti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
BIOGRAFIA: Yllnor Kurti është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Yllnor Kurti tashmë është lëshuar seriozisht në ujërat e muzikes për të rritur. Djaloshin simpatik më parë e kemi parë në festivale për fëmijë, ku falë talentit dhe zërit të fuqishëm rrëmbente të gjitha çmimet e rëdnësishme. Stili i Yllnori mbetet i admirueshëm. Në Qershor 2006, Yllnor Kurti merr pjesë në PoliFest Kids 2006 me këngën "Miqesia S'njeh Kufi". Më datë 6 Tetor 2012, ai ka lansuar këngën dhe klipin e parë, e cila ka lënë shije të...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrës në

X Factor Albania

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Nderim Sadriu

Donat Prelvukaj

Blinor Bega

Fatlum Ukelli

Ledion Sveçla

Arian Selmani

Diellon Mustafa

Art Abrashi

Arlind Lamaxhema

Erion Ajro


Tags: Yllnor Kurti

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019