A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ylmize Tafallari

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30
  • Vendlindja:
  • Struzhnje (Prizren) 
BIOGRAFIA: Ylmize Tafallari është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Ylmize Tafallari interpreton kengen e mirefillte shqipe me shume krenari, gje e cila e ben degjuesin ta adhuroje ate. Ajo kendon qe prej viteve te '80 bashkarisht me motren e saj Qershoren dhe me Rifadije Mujen. Ka edituar disa albume personale, me Qershoren e me Rifadijen. Gje qe te ben pershtypje te kjo kengetare eshte se ajo shume shpeshe ne skene e vesh kostumin tradicional shqiptar edhe ne ditet e sodit. Më datë 14 Gusht 2010, Ylmize Tafa...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Motra e

Qershore Tafallarit

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Një Fjalë Për Dy Zemra (2015)

Live (2013)

O Prizren, Prizreni Jone (2013)

Vajza E Shkrete

Moj Cuce Tetovare


» Dërgo Një Këngë »

Nuse Po Shkoj
Nje Buqete
Fusha E Korabit


Artistë Të Ngjashëm:

Dafina Morina

Adelina Pireva

Rifadije Graiqevci

Besiana Veselaj

Qershore Tafallari

Kumrije Biba

Liridona Qarri

Dona Janova

Shqiponja Muhaxheri

Lule Bajra


Tags: Ylmize Tafallari, Elmaze Tafallari

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019