A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29
  • Vendlindja:
  • Kopenhagen 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Yohanna është një këngëtare e huaj e njohur. Jóhanna Guðrún Jónsdóttir, e njohur jashtë Islandës si Yohanna, është një këngëtare islandeze e cila u zgjodh për të përfaqësuar kombin e saj në Festivalin e Këngës Eurovision 2009 në Moskë, Rusi, me këngën "A është e vërtetë?", Duke fituar vendin e dytë. Yohanna u ngrit në Hafnarfjörður, Islandë, dhe filloi të performonte në skenë në moshën nëntë vjeçare, pasi mori pjesë në klasa të këndimit. Albumi i saj i parë, i titulluar Jóhanna Guðrún 9 u l...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Finaliste në

Eurovision

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ana Isabelle

Safura Alizadeh

Cher Lloyd

Brenda Asnicar

Eleftheria Eleftheriou

Feride Hilal Akın

Natalia Oreiro

Gökçe Kırgız

Valerie Morales

Teodora


Tags: Yohanna

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019