TEKSTESHQIP

Young J
Ata E Din
Lyrics
(Feat. Orianel & G-UP)

young j:
ne prap ju themi pershendetje
edhe pse ju vashdoni te tregoni urrejtje
per kto tipat e deshtum kom vec buzqeshje
zero kompromis nese doni perleshje
ata e din eej

young j:
ata e din ca ore zgjohem din ku kam shtepine
ata e din cin kam shok ca vendi gjith diten rrijm
ata e din si e kom emrin nga jom me origjine
ata e din qe ne mengjes ca vendin kafen e pijm
ata e din ku kena studion dhe ku rrina me lagje
ata e din ku bohena spate dhe ca vendi gjejm paqen
ata na shofin nqarkullim gjith diten neper tirone
ata i din aftesit tona me ca merrena ca prodhojm
ata e dijn kom nacu qe bojn gjithcka per njoni tjetrin
mir e dijn qe si kan shoncet me ju afru rrethit
ata se dijn qe kta cuna jo nuk dijn ca o frika
se ndoshta skena pistoleta po me vete i kena thikat
e dijn si qarkullojm na vezhgojn ne cdo hap
ata e dijn qe nese cohena padyshum do kthehena prap
ata dijn shum gjona nga mbarimi deri ne nisje
por dhe ne e dim shum mir qe ata skan byth me bo levizje

young j:
ne prap ju themi pershendetje
edhe pse ju vashdoni te tregoni urrejtje
per kto tipat e deshtum kom vec buzqeshje
zero kompromis nese doni perleshje
ata e din eej

orianel:
ata e din cdo gjo qe boj duhet ta din
kudo qe qarkullojm duhet tdorzojn raportin
ngado qe shkoj ke takoj ke nuk takoj
jan nda neper rrugica e rrijn e me veshtrojn
tamam si cimka pergjusa gjat gjith dites
me keq se FBI-ja qija jeten amerikes
shoku nese mund me bo dicka kom oer ta bo
edhe rrogen do te ta rris vazhdo dhe xhelozo
ti vetem jepi se ktu i madh grepi
ju dini se ku rrij prandaj ti mbylle sqepin
ata e din se tani esht orari per kafe
3 jan te stacioni dy te cepi tu u mor me llafe
ci hapni nje gote dhalle e mos me dil perballe
sa ngrej doren 50 cuna me mehalle
1 her ta kam thon do kesh pun me kanibale

young j:
ne prap ju themi pershendetje
edhe pse ju vashdoni te tregoni urrejtje
per kto tipat e deshtum kom vec buzqeshje
zero kompromis nese doni perleshje
ata e din eej

g-up:
skom nevoh qe tboh propaganda mbi vargje
pasi rrugve nlagje e din qe kom shkaqe
nmikrofon gjej paqen qe mduhet sesi duhet tluhet
spo mrruhet se ca karin thuhet
per kedo qe mund tkeqkuptohet ta fiki dhe tcohet
ene mos pendohet ata e din kjo muzik duhet tbllokohet
perndryshe medyshjet krijohen
dhe thu i pakapshem

young j:
ne prap ju themi pershendetje
edhe pse ju vashdoni te tregoni urrejtje
per kto tipat e deshtum kom vec buzqeshje
zero kompromis nese doni perleshje
ata e din eej