TEKSTESHQIP

Young J
Ma Rrembeve Zemren
Lyrics

Intro
Une te dua dua ty me shpirt
S'mundem te jem i vetem pa ty dhe nje dite
Nje jet tjeter tjeter s'do kishte kuptim
Ti ma rrembeve zemren qe ne fillim

Part 1
Ne nje jet tjeter
Te kisha zgjedhur ty dhe askend tjeter
E nese st'kisha njoft do kisha vdek i vetem
Je gjysma zemres ti je misherimi i femres
Nuk mundem ta mendoj pa ty zemer rrjedhen e jetes
Inteligjente e bukur pa komplekse
Shume perfekte me shikim te pare terheqese
Nje buzeqeshje qe trupin ma rrenqeth dhe
Nje veshtrim qe shpirtin ma djeg se
Kur jemi bashke koha ndal per nje sekond
Se askush ne kte bote me mir se ti nuk me kupton
A me beson ky trup pa ty nuk ka jet
Pa ty cdo gje eshte e zbeht te dua me te vertet

Refren
Une te dua dua ty me shpirt
S'mundem te jem i vetem pa ty dhe nje dite
Nje jet tjeter tjeter s'do kishte kuptim
Ti ma rrembeve zemren qe ne fillim(4X)

Part 2
Nuk e harroj kur ne bangat e shkolles ne bisedonim
Doja te te them te dua dridhesha prej emocionit
Kemi lind per njoni tjetrin nuk esht thjesht ceshtje fati
Me kujtohen dhe takimet tona t'fshehta posht pallatit
Mbyllja syte ne mes endrres realitetit
Ne te dy te perqafuar neper rruget e qytetit
S'kishte rendesi binte bore a binte shi
Do perballnim cdo stuhi vetem per nje dashuri
Te shtrengoja fort ne krahet e mi
Te kam ruajtur si thesarin me te shtrenjt ne shpirt
Je ilaci me i mire je drita ne erresire
Je ylli qe ndricon momentin tim me te veshtire
Per ne te dy cdo nate zotit i jam lutur
Nese nuk te kam prane rruga ime eshte e humbur
Ti je flutur je lulja me e bukur
Dhe une jam i lumtur me ty jam shume u lumtur

Refren
Une te dua dua ty me shpirt
S'mundem te jem i vetem pa ty dhe nje dite
Nje jet tjeter tjeter s'do kishte kuptim
Ti ma rrembeve zemren qe ne fillim(4X)

DËRGOI: