Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Young Zerka

Këndon kryesisht: Reggae

Rryma të tjera: Pop Dance

Young Zerka është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Donald Najtellari, ndryshe i njohur si Young Zerka, eshte nje artist shqiptar i lindur ne Korce.
I rritur ne nje familje me kushte te mira jetesore,Young Zerka filloj te merret me muzik qe nga femjieria.
Karriera e tji fillon ne vitin 2007 me kengen Sexy, qe nuk pati shum vemendje.
Deri ne vitin 2014,Young Zerka nuk ishte ende aq i famshem, por endrra e tji ishte nje enderr e perbashket me shum kengetar: ta njoftoj muziken e zhanrit Reggae me publikun shqiptar.
Kete enderr e kishte poashtu edhe kengetarja tashme e njohur, Dhurata Dora, e cila e ftoj Zerken ne nje bashkpunim ne Maj te vitit 2014: ROLL.
Kenga u shnderrua ne HIT vetem nje jav pas publikimit duke arritur 1 milion klikime, dhe poashtu ishte njeri nder HITET e veres 2014, duke grumbulluar afer 5 milion klikime ne fund te veres.
Young Zerka per veren 2014 solli dy bashkpunime te tjera qe u shnderruan ne HIT:
24 ore ishte kenga qe pushtoj publikun ende pa u publikuar. Kjo pasiqe kenga permban ritme verore dhe poashtu sepse ishte nje bashkpunim me artistin te madh Alban Skenderaj.
Papalove ishte nje tjeter kenge e publikuar ne shtator te ktij viti ne bashkpunim me Kastro Zizo-n, autor me te cilin kishte punuar edhe me par pa patur sukses.
Young Zerka tani numeron 22 mije pelqime ne faqen e tji zyrtare ne Facebook dhe 330 followers ne Twitter.
Shpresojm qe Young Zerka te kete sukses me karrjeren e tji qe e ka filluar me te mbare.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  dini98  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  156

  • Young Zerka ka këto rrjete sociale:


Më shumë artikuj nga Young Zerka »
teksteshqip.com © 2007 - 2017