A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zait Aliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Manastir 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Zait Aliu është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. Zait Aliu ka lindur ne qytetin e alfabetit Manastir (Bitola). Zaiti me profesion eshte Jurist i Diplomuar por me kendim ka filluar qysh ne vitin 1993 ku kenga si thot ai eshte "ushqim shpirteror i xhdo njeriu".Themelimi i SHKA-as "Bashkimi " ka qene nje sinjal i vertete per te dal nga anonimiteti. Ai ka filluar te luaj me cifteli si instrument i pare, ashtu qe SHKA "Bashkimi" ka qene nje dritare drejt suksesit ku me tutje mer pjese ne shum festiv...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Kenge Jugu (2013)

Pak Mahi E Pak Shaka (2010)


» Dërgo Një Këngë »

Zemer
Cupe Oriare
Hip Hop Tallava
Dale Moj Dale
Lum Per Nenen Gezim Per Baben
Potpuri Folklorike 2018
Mall Gurbetqari


Artistë Të Ngjashëm:

Argjent Marku

Shkodran Tolaj

Memi

Adnan Daci

Zena Aliu

Tefik Islami

Skifter Etemi

Aziz Murati

Agim Poshka

Vin Veli


Tags: Zait Aliu, Zait

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019