A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zambaku I Prizrenit

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Zambaku I Prizrenit është një festival muzikor e njohur. Festivali i këngës së vjetër qytetare “Zambaku i Prizrenit” është themeluar në vitin 1986 nga institucionet e atëhershme kulturore të Kosovës, si ngjarje e vetme kulturore që kultivon zhanrin e muzikës qytetare, si baladat, shansonet e serenatat. Gjatë viteve të 90-a, me shkatërrimin e institucioneve kulturore dhe produksionit muzikor të RTP-së, përgjegjësinë për ruajtjen e traditës e merr SHKA “Agimi”, e cila arrin që këtë festival ta bart në vi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Videofesti

Flaka E Janarit

Akordet E Kosoves

Kosova Fest

Prizreni Music Fest

Polifest

Zhurma Show

Çelësi Muzikor

Mikrofoni I Artë

Netët E Klipit Shqiptar


Tags: Zambaku I Prizrenit, Valdet Sopjani

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019