A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  29
  • Vendlindja:
  • Tours, Indre-Et-Loire 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Francë 
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Zaz është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Isabelle Geffroy, better known by the nickname Zaz, is a French singer-songwriter who mixes jazzy styles, French variety, soul and acoustic. She is famous for her hit "Je veux", from her first album, Zaz, released on 10 May 2010. Her mother was a Spanish teacher, and her father worked for an electric company. In 1985, she entered the Conservatoire de Tours with her sister and her brother, attending courses from the ages of five to eleven. She stu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Emre Aydin

Colonel Reyel

Karl Afrikaf Appela

Tunisiano

Mabel Matiz

Alexander Rybak

Kubat

Muhabbet

Leonard Cohen

Mahsun Kirmizigul


Tags: Zaz, Isabelle Geffroy

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019