Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

Zef Nika - Me Fal Nene  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

04/03/2019

2019-03-04T19:30:01+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Me Fal Nene" kënduar nga Zef Nika.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Zef Nika i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Selim Paja - Me Fal Nene

1.
Ne nji nate pa hen u nisa
mora udhen per mergim
Nenen nga gjumi s'e ngtita
i putha me mall ç"do thinje
2.
ecja dhe as vet se dija
ku shkoja ku hidhja kemben
koken pas te Shqiperia
mallin prush per ty moj Nene

ref.

Nene xhani ti me fal
qe ti mbusha syte me lot
ti thot biri keto fjale
ate nate s'ti thoja dote
3.
puthjen mbi thinjat e Nenes
hajmali me vete mora
varur aty prane zemres
e prekja me ikte lodhja
4.
shikoj pas e bej çudi
sa shpejte vitet me bene burre
por ne shpirt mbeta ai
kurbetlli me malle shum.

NG - Me Fal Nene

Ng:
Ne ket rrug fillova
ne ket rrug shum gabova
gjera dhe vepra shum te kqia
deri sa e kuptova shum zemra lendova
pa kuptim u be jeta ime
vetem neper rrug
si mos me pas familje
pisi i mbusha 13 vjet
neper rrug u rrita me probleme
gabimet emia nuk i kuptova
gjerat se isha i ri
me 18 vjet rash ne bug per 2 vjet
e lendova nene ne moshen kur
u desht te jem pran saj
kur u desht tja fshi lotin nag syt e saj
e ti them mos qaj se ktu me ke e pran teje jam
e kam ni deshir por e di deshira ime
nuk realizohet
po qe te me realizohet kjo deshir
do ta kisha kthy kohen e rinis time
sdo ti kisha bo gjith ato gabime
sdo ta kisha tarzu familjen
qysh elendova
vetem po te kisha mujt me vepru
nanen me gezu por tasht esht von
se ajo ka shku e mua
pom shkatrron se shum e kam mundu

B-GeniuS:
Mi fal gabime e rinis time
po te lutem ty o nena ime
me kujtimin per ty un po jetoj
se te humba un ty nuk mund
ta pranaoj

Ng:
Nan vetem edhe niher te isha pran teje
falje met kerku
syt me ti prek duart me ti shtrengu
kryt mbi gjoksin tend me vnu
nja dy fjal mi ti tregu
te lutem o Zot dergoja keto fjal
nenes time me mi fal ato gabime
si bera me qellim isha i ri
ajo kete e din
isha ne moshen kur rinia gabon
andaj dergoja keto fjal dhe tregoj
se djali jot per jet te don

B-GeniuS:
Mi fal gabimet e rinis time
po te lutem ty o nena ime
me kujtimin per ty un po jetoj
se te humba un ty nuk mund
ta pranaoj

Ng:
Tash Gjdo gje ka mbaru
a moj nen fjalen sta kam degju
saher me ke thir nuk te kam shiku
saher per mu lotove kur jam vanu
saher erdha te shpia te dera me ke prit
saher keq veprova ti kurr sme ke bertit
ti prap ke qesh kur me pashe mu
mi shtrengojshe duart me thojshe mo
kshtu mos me vepru
saher me mesove per se miri
ti ket se prite qe ta kthen shpinen i biri
besom nen keto gjera sot po i kuptoj
por e di nje dit do te vi dhe do te takoj
do te ulem ne gjuj e falje te te kerkoj
do ti kapi duart shum do ti shtrengoj
se malli me ka marr pran varrit ton
po lotoj te kaluaren time sun pe harroj
e urrej te kaluaren time tash do te bej
permisime per te ardhmen time
por ti mos me prit se do te vjen koha
kur do te vi edhe un nje dit

B-GeniuS:
Mi fal gabimet e rinis time
po te lutem ty o nena ime
me kujtimin per ty un po jetoj
se te humba un ty nuk mund
ta pranaoj

Mi fal gabimet e rinis time
po te lutem ty o nena ime
me kujtimin per ty un po jetoj
se te humba un ty nuk mund
ta pranaoj

Greta Koçi - Me Fal Nene

Me thane se je tretur o nene ti,
larg malli te vrete, aaa...
mbyll syte dhe te porta e vjeter
nata kur vjen e vetme me pret
sa larg me ka çuar ky fat nene,
sa vite pa ty, aaa...
ne shpirt me ka mbetur kujtimi
kur te shoh, ne nje fotografi

REF. x2:
ASNJEHER NUK TE THASH ME FAL,
me fal nene, me fal ti
ME KUJTOHEN SYT PLOT ME MALL,
por nje dit nene do te vi
ZEMREN TIME DUA TA JAP,
se ate ma dhe ti,
nene, falem per ty, oooo...

Do vi sapo te bie nata,
si yll do ndricoj, aaa...
ti prek ato floket e bardha
nga pritja tu zbardhen debore, aa,
sa larg me ka cuar ky fat nen,
sa vite pa ty, aaa...
ne shpirt me ka mbetur kujtimi
kur te shoh, ne nje fotografi

REF. x4:
ASNJEHER NUK TE THASH ME FAL,
me fal nene, me fal ti
ME KUJTOHEN SYT PLOT ME MALL,
por nje dit nene do te vi
ZEMREN TIME DUA TA JAP,
se ate ma dhe ti,
nene, falem per ty
Më Shumë Këngë Nga Zef Nika:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet