TEKSTESHQIP

Zef Nika
Moj Zemer Moj Zemer
Lyrics

Me nje fjal me nje buzeqeshje
Zemra ne heshtje dashurohet
Sot tkam larg me kilometra
Dhe me shum dashnia me shtohet
Cdo mengjes e cdo buz nate djelli lind e perendon mbushem frym prej dashnis sate zemra tlyp syri te deshiron


Ref: Moj zemer moj zemer mju ke ba shpirtit merak
Per mu je ma e bukra enderr
Kisha dasht me tpa cdo nat
Moj zemer moj zemer
Kilometrat numra jan
Kur dy shpirta duhen teper ska largesi qe mund ti ndaj


Nje mesazh ma ndryshon diten
I harroj 1 milion halle
Ska distanc qe mund dashnin
Nese esht dashni e madhe
Cdo mengjes e cdo buz nate djelli lind e perendon mbushem frym prej dashnis sate zemra tlyp syri te deshiron

DËRGOI: