Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zeliha Sina
  • Vendlindja:
  •  
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  80
Këndon kryesisht: e lehtë

Zeliha Sina është këngëtare e njohur. Në Dhjetor 1968, Zeliha Sina merr pjesë në Festivali I 7-Të Në Rtsh me këngën "Kenga Me E Zjarrte".

Në Dhjetor 1968, Zeliha Sina merr pjesë në Festivali I 7-Të Në Rtsh me këngën "Kudo Bashke".

Në Dhjetor 1973, Zeliha Sina merr pjesë në Festivali i 12-të në RTSH me këngën "Poeti Partizan".

Në Dhjetor 1973, Zeliha Sina merr pjesë në Festivali i 12-të në RTSH me këngën "Fshati Im I Bardhë".

Në Dhjetor 1976, Zeliha Sina merr pjesë në Festivali i 15-të në RTSH me këngën "Buka Dhe çeliku".

Në Dhjetor 1976, Zeliha Sina & Petrit Lulo marrin pjesë në Festivali i 15-të në RTSH me këngën "Lart Flamujt E Kongresit".

Në Dhjetor 1977, Zeliha Sina merr pjesë në Festivali i 16-të në RTSH me këngën "Shqiperia Ne Feste".

Në Dhjetor 1979, Zeliha Sina & Aferdita Laçi marrin pjesë në Festivali i 18-të në RTSH me këngën "Feste Ka Sot Shqiperia".

Në Dhjetor 1979, Liliana Kondakçi, Zeliha Sina & Afërdita Laçi marrin pjesë në Festivali i 18-të në RTSH me këngën "Feste Ka Sot Shqiperia".

Në Dhjetor 1980, Zeliha Sina merr pjesë në Festivali I 19-Të Në Rtsh me këngën "Kenge Per 40 Vjetorin E Partise".

Në Dhjetor 1980, Zeliha Sina & Hysni Zela marrin pjesë në Festivali I 19-Të Në Rtsh me këngën "Kush Je Ti Qe Me Tremb Dhente".

Në Dhjetor 1980, Zeliha Sina merr pjesë në Festivali i 19-të në RTSH me këngën "Kur Vallzojnë Shqipet".

Në Dhjetor 1981, Zeliha Sina & Petrit Lulo marrin pjesë në Festivali i 20-të në RTSH me këngën "Drita E Kongreseve".

Zeliha Sina ka interpretuar në filmin shqiptar "Edhe ashtu, edhe kështu" (1989).

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  ALDOooo  

Komente

1Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet